Mercator Spletna trgovina
0

Katero prenapetostno zaščito izbrati?

Ob udaru strele v električno omrežje ali ob drugi obliki prenapetosti v vaši napeljavi se lahko skrita elektronska vezja okvarijo ali celo zagorijo ter tako uničijo dragoceno napravo.

Če imate doma računalnik, televizijo ali drugo drago električno napravo, jih je pametno dodatno zavarovati s prenapetostno zaščito. Zaščitite se lahko že s preprostim prenapetostnim električnim razdelilnikom, ki bo deloval kot zaščitna prepreka med vašo napravo in ostalim omrežjem v stavbi. Prenapetostne zaščite ščitijo priklopljene naprave tako, da odvajajo napetost, višjo od potrebne, v ozemljitev na električni vtičnici.

Katere naprave naj priklopim na prenapetostno zaščito?

Na prenapetostno zaščito lahko priklopite katerokoli električno napravo, a zaščito nekatere naprave potrebujejo bolj kot druge. Priporočamo vam, da na prenapetostno zaščito priklopite multimedijske naprave:

  • računalnik,
  • prenosni računalnik,
  • Blu-Ray predvajalnik,
  • igralna konzola,
  • hišni kino,
  • boljši sistem zvočnikov.

Tako se izognete nepotrebni škodi. Prenapetostna zaščita je kot nezgodno zavarovanje – dokler se nam ne zgodi nič, ga ne potrebujemo, ko pa se zgodi nekaj hudega, nam je žal, ker ga nimamo.

Prenapetostna zaščita za gospodinjstva je zvečine na voljo v dveh oblikah – kot podaljšek oziroma razdelilnik električnega toka oziroma kot samostojna vtičnica, ki jo priklopimo med zidno električno vtičnico in porabnike elektrike oziroma navaden podaljšek. Nekatere malce dražje prenapetostne uporabniku ponujajo dodatne funkcije, kot je priklop kabla USB za napajanje mobilnih naprav. Prenapetostne zaščite z več vtičnicami so bolj praktične, saj so obenem tudi podaljšek.

Kako pogosto morate zamenjati prenapetostno zaščito?

Prenapetostni zaščitniki ne trajajo večno. Sestavni deli, ki jih uporabljajo za preusmeritev energije, se lahko obrabijo zaradi prenapetostnih napetosti. To pomeni, da je življenje vašega prenapetostnega zaščitnika odvisno od tega, kako pogosto se na vašem območju pojavljajo napetostni sunki. Prenapetostni zaščitnik lahko absorbira le omejeno količino dodatne moči. Nekatere prenapetostne zaščite imajo luči, ki se ugasnejo (ali prižgejo), da vas obvestijo, kdaj ne morejo več zagotavljati nobene zaščite, medtem ko imajo nekatere dražje prenapetostne zaščite morda celo zvočni alarm, ki se vklopi, da vas o tem obvestimo.


Nazaj

Na tem spletnem mestu uporabljamo piškotke, ki so nujni za delovanje spletnega mesta (zahtevani piškotki), za spremljanje obiska na spletnem mestu z namenom izboljševanja uporabniške izkušnje (piškotki za spremljanje statistike) in piškotke za oglaševanje (piškotki za trženje). Če se strinjate z namestitvijo vseh navedenih piškotkov, kliknite »Dovolim vse in zapri«, sicer pa dovoljenja lahko vedno uredite v »Nastavitvah piškotkov«. V primeru, da ne opravite izbire, bodo naloženi zahtevani piškotki.

Nastavitve za uporabo piškotkov

Piškotki, ki jih namestimo v vašem brskalniku, anonimno zbirajo določene informacije o vašem obisku spletnega mesta. Omogočajo nam, da lahko zagotovimo delovanje vseh funkcij spletnega mesta, določene vsebine prilagodimo posebej za vas in z analizo obiska spletno mesto stalno izboljšujemo.

Zahtevani piškotki omogočajo osnovne funkcije, kot so navigacija po spletišču in dostop do posebnih delov spletišča. Spletna stran brez teh piškotkov uporabniku ne zagotavlja polnega delovanja. Sem uvrščamo tudi piškotke, namenjene prilagoditvi obnašanja ali izgleda spletnega mesta ob naslednjih obiskih, na primer za prikaz v izbranem jeziku.


Piškotki za statistiko anonimno zbirajo in javljajo informacije lastnikom spletnih mest. S tem jim pomagajo razumeti, kako obiskovalci uporabljajo spletno stran, in na podlagi teh informacij izboljšati uporabniško izkušnjo.


Piškotki za trženje anonimno zbirajo podatke o vaših obiskih spletnih strani. Uporabljajo jih oglaševalci, da vam prikazujejo oglase, ki so ustreznejši in zanimivejši za vas.

Vaše nastavitve so bile shranjene